0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Nowe działania PCPR dla osób z niepełnosprawnościami

W poniedziałek, 12 marca 2018 r., w Starostwie Powiatowym w Ostródzie, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie – Tomasz Podsiadło, podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Niepowtarzalni – ujawniamy umiejętności”. Wartość projektu opiewa na kwotę 490 915,25 zł, którego beneficjentem jest Powiat Ostródzki. Realizacja projektu zaplanowana jest na okres  01.05.2018 r. – 30.09.2019 r.
 

Apel o pomoc rzeczową dla ofiar pożaru

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie zwraca się z apelem do wszystkich osób wielkiego serca o pomoc i wsparcie rodzinie, która w styczniu br. poniosła bardzo duże straty na skutek pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Bażyńskiego w Ostródzie.
 

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Działalność Centrum Wsparcia ma służyć polepszeniu dostępności doraźnej pomocy osobom będącym w stanie kryzysu psychicznego. W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacje na temat dyżurów wraz z aktualnym harmonogramem dostępne są na stronie www.liniawsparcia.pl
 

Od marca ograniczenie handlu w niedziele

Od 1 marca wchodzi w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Zgodnie z nią w 2018 r. w każdym miesiącu handlowe będą po dwie niedziele, w 2019 r. - po jednej na miesiąc, a od 2020 r. handlować będzie można siedem niedziel w roku. Te siedem wyjątków obejmie: dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.
 

Nowa lokalizacja punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Z dniem 1 marca 2018 roku punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, znajdujący się w Starostwie Powiatowym w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5, zostanie przeniesiony do budynku Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie Starostwa Powiatowego, tj. przy ul. Jana III Sobieskiego 9, pokój 226, na I piętrze. 
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone