0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Nowe działania PCPR

 
Miło nam poinformować, że 1 kwietnia 2011 r. rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Wsparcie do kwadratu – praktyczna nauka do zawodu Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt skierowany jest od osób zamieszkujących na terenie powiatu ostródzkiego, nie pozostających w zatrudnieniu w wieku aktywności zawodowej oraz korzystających z usług pomocy społecznej, a także osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
 

Pożar w Szymonowie

Informujemy, że w poniedziałek 13.12.2010 r. na terenie  podległej nam placówki  Domu dla Dzieci w Szymonowie wybuchł pożar. W płomieniach stanął domek znajdujący się na posesji. Był on zamieszkiwany przez siedem dziewcząt uczących się samodzielnego funkcjonowania.

 

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

     
Dnia 13 października 2010 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Przybyłych przywitał Pan Tadeusz Milewski – Przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.
 

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

   

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie w nawiązaniu do znowelizowanej ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2010 r. Nr 125, poz. 842), która weszła w życie w dniu 1 sierpnia 2010 r. oraz zadań jakie wyznacza ona poszczególnym podmiotom, podjęło działania polegające na określeniu zasad współpracy, którą narzuca ww. Ustawa.
    Główne założenia Ustawy kładą nacisk na opracowywanie i realizację powiatowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie.

   

 

Konkurs o Nagrodę Marszałka

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił dziesiątą edycję konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Nagroda przyznawana jest osobom indywidualnym: pracownikom pomocy społecznej oraz najbardziej aktywnym liderom organizacji pozarządowych, a jej celem jest promocja nowoczesnych i twórczych rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej.

 
««  pierwsza « poprzednia 21 22 23 24 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone