0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Konferencja "Pytasz - nie błądzisz"

 
31 stycznia 2012 r. w Hotelu Wileńskim w Olsztynie odbyła się konferencja promująca projekt pn. „Pytasz – nie błądzisz”, którego realizatorem jest Warmińsko – Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem projektu jest stworzenie efektywnego systemu bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie warmińsko – mazurskim poprzez utworzenie i prowadzenie trzech Regionalnych Ośrodków Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego w Olsztynie, Elblągu i Ełku.
 

Informacja Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostródzie

 
Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy w Ostródzie informuje, iż z dniem 31 stycznia 2012 roku z uwagi na panujące niskie temperatury Jadłodajnia mieszcząca sie przy ul. Sienkiewicza 15 będzie czynna od godz. 7.00 do 20.00. Miejsce to spełniać będzie rolę Miejskiej Ogrzewalni, w której będzie można spożyć posiłek i wypić gorącą kawę i herbatę. Jadłodajnia czynna będzie również (do odwołania) w sobotę i niedzielę.
Prosimy również o kierowanie wszystkich osób, które znajdują się na terenie miasta i potrzebują pomocy w formie schronienia do Schroniska przy ul. Sienkiewicza 15.
 

Debata pn. "Partnerstwo - nowe wyzwania"

 
14 grudnia br. w Sali Konferencyjnej hotelu Willa Port w Ostródzie odbyła się debata zorganizowana przez Warmińsko – Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych pn.: „Partnerstwo – nowe wyzwania”. Inicjatywa ta miała na celu aktywizację działań organizacji pozarządowych we współpracy z administracją samorządową i rządową w zakresie wspierania osób niepełnosprawnych na poziomie gmin, powiatu i województwa.
 

Spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

 
8 grudnia br. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kolejne spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych działającej przy Marszałku Województwa Warmińsko Mazurskiego z przedstawicielami Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych.
 

Zakończono ekspozycję wystawy "Nasz dom - Wasza historia"

 
Wystawa odbyła się w ramach projektu „Nasz dom – Wasza historia" – budowanie świadomości historycznej, współfinasowanego ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK. W dniu 30 listopada br. miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej historii Domu Dziecka im. Sybiraków w Szymonowie oraz jego pierwszych wychowanków. 
 
««  pierwsza « poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone