0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00
Szanuję Kocham Rozumiem - Kampania współfinansowana ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatach dla Rodziców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje 3 cykle warsztatów skierowanych do rodziców dzieci w wieku 0-11 lat oraz rodziców nastolatków (11-18 lat).
Warsztaty nie są wykładami – opierają się głównie na dyskusji, relacjach partnerskich i wymianie doświadczeń.

 

Nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością od 2017 r.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 18 sierpnia nowelizację ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wprowadza ona m.in. nowe wzory legitymacji dla osób z niepełnosprawnością, rozszerza skład Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i zmienia zasady tworzonych w zakładach pracy chronione funduszy rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
 
Nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością otrzymają formę plastikowych kart i będą obowiązywały od 1 sierpnia 2017 r.
 

Infolinia PFRON dla osób z niepełnosprawnością

8 sierpnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) uruchomił nowy dodatkowy numer infolinii dla osób niepełnosprawnych: 0 801 108 600 dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach: 9.00 - 15.30. Dotychczasowy numer infolinii: 22 50 55 670 nadal będzie czynny dla połączeń z telefonów komórkowych.
 
 

Nowe działania PCPR

Milo nam poinformować, że od 1 lipca br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie rozpoczęło realizację projektu pn. „Szanuję – Rozmawiam – Kocham” – wsparcie i profilaktyka rodzin z powiatu ostródzkiego, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 

Podziękowania

II PIKNIK z okazji dnia rodzicielstwa zastępczego za nami. 4 czerwca 2016 r. na terenie zielonym internatu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie spotkali się wszyscy zaangażowani w rodzicielstwo zastępcze i zainteresowani tym tematem.

Było radośnie. Było rodzinnie i przyjaźnie. Słonecznie i pogodnie. W sam raz na zabawę i wspólne świętowanie bycia razem. To był również czas na podziękowania dla rodziców zastępczych za ich pracę, za trud, jaki wkładają w opiekę i wychowanie naszych dzieci. Nie zabrakło więc piosenki, której tekst napisano specjalnie na tę okazję „ Hej rodzino – tyś zastępcza z Tobą jest nam miło, za Twe serce dziękujemy, z Tobą domy budujemy …”.

 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone