0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie, 3 grudnia. Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.
 

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, przypadającego na dzień 21 listopada, składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz osobom działającym w obszarze pomocy społecznej, a w szczególności pracownikom socjalnym.
 
Chciałabym wyrazić Państwu wdzięczność i przekazać słowa uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu tak ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka.
 
Życzę Państwu, by każdy dzień przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji oraz był inspiracją do coraz lepszej pracy na rzecz osób potrzebujących.
 
W imieniu własnym i Współpracowników
 
 
Tomasz Podsiadło
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie
 

III Kiermasz Świąteczny Organizacji Pozarządowych

11 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, w godzinach 14:00 – 19:00 odbędzie się III Kiermasz Świąteczny Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego. Na Kiermaszu prezentowane będą ozdoby bożonarodzeniowe oraz rękodzieło związane z tematyką świąteczną lub z przeznaczeniem na świąteczne prezenty (z wyłączeniem produktów spożywczych).
 

Aktywizacja osób od 30 roku życia

Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie realizuje projekt „RPO – Aktywizacja osób od 30 roku życia w powiecie ostródzkim (2018)”. Do udziału w projekcie mogą przystąpić osoby powyżej 30 roku życia, zarejestrowane jako bezrobotne, które spełniają jednocześnie przynajmniej jeden warunek: są długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, powyżej 50 roku życia, niskowykwalifikowane lub są bezrobotnymi kobietami.
 

E-zwolnienia od 1 grudnia 2018 r.

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze do końca listopada 2018 r. Natomiast od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie e-zwolnienia.
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone