0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Działalność Centrum Wsparcia ma służyć polepszeniu dostępności doraźnej pomocy osobom będącym w stanie kryzysu psychicznego. W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacje na temat dyżurów wraz z aktualnym harmonogramem dostępne są na stronie www.liniawsparcia.pl
 

Od marca ograniczenie handlu w niedziele

Od 1 marca wchodzi w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Zgodnie z nią w 2018 r. w każdym miesiącu handlowe będą po dwie niedziele, w 2019 r. - po jednej na miesiąc, a od 2020 r. handlować będzie można siedem niedziel w roku. Te siedem wyjątków obejmie: dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.
 

Nowa lokalizacja punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Z dniem 1 marca 2018 roku punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, znajdujący się w Starostwie Powiatowym w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5, zostanie przeniesiony do budynku Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie Starostwa Powiatowego, tj. przy ul. Jana III Sobieskiego 9, pokój 226, na I piętrze. 
 

Pogotowie zimowe

W ostatnich dniach w całej Polsce utrzymują się niskie temperatury. Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Osoby bezdomne, samotne, niezaradne życiowo i przebywające w miejscach nie nadających się do zamieszkania są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, które w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci.
 

Rusza "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" 2018

Wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w dniach 19 – 25 lutego 2018 r.
 
W ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" informacji udzielać będą kuratorzy zawodowi pełniący dyżury w budynku Sądu Rejonowego w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 12 w pokojach: 202, 203, 215, 226 i 227.
 
Na terenie Morąga porady udzielane będą w budynku Zamiejscowych Wydziałów przy ul. Warmińskiej 17a w dniu 20 lutego (wtorek) w godzinach 11:00 - 13:00 (pokój 001) oraz w dniu 21 lutego (środa) w godzinach 10:00 - 14:00 (pokój 009).
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone