0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00
Szanuję Kocham Rozumiem - Kampania współfinansowana ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Aktualności

Podział środków PFRON na 2015 r.

Rada Powiatu w Ostródzie na sesji w dniu 23 lutego 2015 r. podjęła Uchwałę nr VI/40/2015 w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na realizację których w 2015 roku przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 23 lutego - 28 lutego 2015

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517). 
 

Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej  Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się  „Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych”. Organizatorem warsztatów jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.
Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe). Uczestnikami mogą być osoby posiadające stopień niepełnosprawności, nie będące uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zadanie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem NIE-ZWYKŁE DZIECI w Morągu

Dnia 12 grudnia 2014 r. swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem NIE-ZWYKŁE DZIECI w Morągu. Zarząd Stowarzyszenia serdecznie zaprasza Członków założycieli Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane współpracą na zebranie, które odbędzie się dnia 13 lutego 2015 r.  o godz. 16.30 w  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu ul. Leśna 6. Kontakt telefoniczny: 502-744-856
 
 

Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny

Informujemy, że Zarząd Województwa 4 listopada 2014 roku przyjął i aktualnie wdraża projekt pn. „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”. Projekt zakłada stworzenie katalogu miejsc przyjaznych rodzinie – placówek, instytucji, firm, które w ramach projektu będą oferowały tańsze usługi, produkty i artykuły rodzinom wielodzietnym. W ramach programu rodziny wielodzietne będą mogły korzytać z tańszych usług, produktów i artykułów  oferowanych przez partnerów Projektu. Cele przedsięwzięcia wpisują się w idee Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP „Dobry Klimat Dla Rodziny”, jednocześnie są spójne z nowoprzyjętą ustawą z 5 grudnia 2014 roku o Karcie Dużej Rodziny.
 
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone