0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

1% podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego z Powiatu Ostródzkiego

1% – tak w skrócie określany jest 1% podatku dochodowego osób fizycznych, który od 2004 roku podatnicy mogą przekazywać organizacjom pożytku publicznego (OPP). Mianem Organizacji Pożytku Publicznego mogą określać się tylko fundacje i organizacje, którym przyznano ten status z ramienia Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
 

UWAGA STUDENCI!

Zmiana wzorów wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” 2018
W  związku z wprowadzeniem zmian w Module II prosimy o składanie wniosków na nowych drukach.
Jednocześnie informujemy, że wnioski można składać od 01 marca 2018 r. do 30 marca 2018 r.

 

Emeryci i renciści łatwo przekażą 1% podatku

Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych odliczeń, mogą złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% podatku. Co ważne, nie muszą samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego, a rozliczeń dokona za nich urząd skarbowy na podstawie dokumentów dostarczonych przez ZUS.
 

Mobilna Karta Dużej Rodziny - nowoczesna usługa dla dużej rodziny

Od 2018 roku Karta Dużej Rodziny została dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej – jest dostępna w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.  W obiegu pozostanie również plastikowy nośnik. Z obu form Karty można korzystać alternatywnie.
 

Ulga rehabilitacyjna. Trzy ważne zmiany w rozliczeniach PIT za 2017 rok

Od stycznia każda osoba z niepełnosprawnością będzie mogła odliczyć od podatku koszty utrzymania psa asystującego. Zmieniają się także zasady odliczenia wydatków związanych z dojazdami samochodem na zabiegi rehabilitacyjne. Z nowych rozwiązań będzie można skorzystać składając zeznanie podatkowe za 2017 rok.
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone