0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Emerytura - zmiany od 1 października

Od 1 października zmienił się wiek emerytalny. Obecnie jest to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ten minimalny wiek, w którym można otrzymać świadczenie nie jest przymusowy. Każdy ubezpieczony samodzielnie podejmuje decyzję o momencie zakończenia aktywności zawodowej.
 

W 2018 roku wzrośnie płaca minimalna

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości  minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. Od1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie  2100 złotych, a minimalna stawka godzinowa wzrośnie z 13 do 13,70 zł.
 

Bezpłatne badania mammograficzne w Ostródzie

LUXMED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi dla Pań w wieku 50 – 69 lat. Badania odbędą się 11 października 2017 r. przy Amfiteatrze, ul. A. Mickiewicza 17 b w Ostródzie.
 
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja:
  • telefoniczna pod nr 58 666 24 44 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00, w sobotę  w godz. 9.00 – 15.00),
  • za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: http://www.mammo.pl/
 

Nowa legitymacja osób z niepełnosprawnością

Od 1 sierpnia zmieniły się zasady przyznawania i wydawania legitymacji dla osób niepełnosprawnych. Z dniem 1 września wejdą w życie przepisy zmieniające także wygląd legitymacji. Wydane wcześniej legitymacje zachowają ważność i nie będzie potrzeby ich wymiany.
 

Pomoc finansowa w uzyskaniu wykształcenia wyższego dla osób z niepełnosprawnością

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością posiadającą stopień znaczny lub umiarkowany i chcesz pobierać naukę w szkole wyższej lub policealnej (także kolegium lub otwarty przewód doktorski) możesz otrzymać dofinansowanie do czesnego od 85 do 100%, a także dodatek na pokrycie kosztów kształcenia w ramach programu "Aktywny Samorząd". Wystarczy złożyć wniosek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie w terminie od 4 września do 10 paździenika 2017 r.
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone