0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

To coroczne święto, przypadające na dzień 3 grudnia, jest z jednej strony okazją do przybliżenia problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, a z drugiej – do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji społecznej osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Ważną tematyką obchodów są także bariery architektoniczne.
 

Bo nie zawsze dzieci mogą dorastać u boku biologicznych rodziców...

Promowanie idei rodzicielstwa zastępczego – to cel kampanii społecznej pn. MISJA: RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE


Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców Powiatu Ostródzkiego do refleksji nad perspektywą niesienia pomocy dzieciom potrzebującym opieki dorosłych. Kampania skierowana jest do osób, które chciałyby dać dom dziecku, będącemu z różnych powodów go pozbawione.


Naszym celem jest wzbudzenie, w mieszkańcach naszego powiatu, zainteresowania rodzicielstwem zastępczym. Odpowiemy na wszystkie pytania, z chęcią wskażemy również na czym rodzinna piecza zastępcza polega, z czym się wiąże, jakie daje możliwości, jakie radości, sukcesy, jakie wyzwania stawia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie poszukuje osób, które myślą o tym, by zaopiekować się dzieckiem, osób, które chciałyby pomóc osieroconemu dziecku, ale także osób, które lubią i potrafią opiekować się dziećmi.

Zainteresowanych tematyką rodzicielstwa zastępczego zapraszamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego z pracownikami Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5, tel. 89 642 98 83, e-mail:  piecza@pcpr.ostroda.pl.

 

 
 
 

Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystanie z ulg i uprawnień

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej wydawanie legitymacji według nowych wzorów, w tym dla osób, które uzyskały orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność po 1 września 2017 r. rozpocznie się w możliwie najszybszym terminie, po przeprowadzeniu wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia prawidłowej realizacji tego zadania.
 

Kampania "Poczta Polska bez barier"

11 października rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjna Poczty Polskiej, której adresatami są osoby niepełnosprawne i ich bliscy. W ramach akcji dystrybuowane będą broszury zawierające m.in. informacje o tym, jak osoby z niepełnosprawnością mogą poprawić swoją sytuację na rynku pracy, jakie ulgi rehabilitacyjne im przysługują, jak ubiegać się o dofinansowanie w PFRON.
 

Emerytura - zmiany od 1 października

Od 1 października zmienił się wiek emerytalny. Obecnie jest to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ten minimalny wiek, w którym można otrzymać świadczenie nie jest przymusowy. Każdy ubezpieczony samodzielnie podejmuje decyzję o momencie zakończenia aktywności zawodowej.
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone