0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Piknik 2016 z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Rodzinka

Z wielką radością zapraszamy na

PIKNIK z okazji DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 

Termin: 4 CZERWCA 2016 r.

Czas: od 11:00 do 14:00

Miejsce: Ostróda ul. Grunwaldzka 14- teren zielony przy internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych

Prosimy o zabranie: dobrego nastroju i pogody Uśmiech
 

Dyrektor i Pracownicy PCPR w Ostródzie

 

Konkurs plastyczny

Ogłaszamy konkurs plastyczny pn. „Mój wymarzony dom”. Uczestnikami Konkursu mogą dzieci i młodzież z Powiatu Ostródzkiego pozostająca w rodzinnej pieczy zastępczej.
Prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych w formacie A4, należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do PCPR w Ostródzie ul. Jana III Sobieskiego 5, 14-100 Ostróda  z dopiskiem na kopercie: "Konkurs plastyczny – Mój bezpieczny dom” w terminie do 25 maja 2016 roku.
Tematem prac winien być wymarzony dom, interpretacja tematu zależy od uczestników, ich indywidualnych pomysłów i kreatywności.
Konkurs wpisuje się w obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie i objęte patronatem przez Starostę Powiatu Ostródzkiego.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty 4 czerwca 2016 roku podczas pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
   
Do pobrania
 

Informacja dot. realizacji programów korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie

W dniu 23 lutego 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs na realizację programów korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Przewidziana kwota na realizację zadania w roku 2016 wynosi 34 000zł (846 zł na jednego uczestnika programu). Podmiot przystępujący do konkursu zadeklarował kwotę  16 920 zł.
 
W związku z powyższym  istnieje możliwość ponownego ogłoszenia konkursu na realizację ww. zadania do wysokości 17 080 zł.
 
 

Bezpłatne porady prawne na terenie powiatu ostródzkiego

Od 4 stycznia 2016 roku zostały uruchomione punkty, w których jest udzielana nieodpłatna pomoc prawna. Prawnicy udzielają nieodpłatnych porad prawnych od poniedziałku do piątku w godzinach: od 9.00 do 13.00, z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy.
 

Niebieska "koperta"

Po zmianach wprowadzonych w 2015 r. znacznie zmniejszyła się liczba osób uprawnionych do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnością, czyli tzw. kopertach. Zmienił się wygląd kart parkingowych, zmieniają się też same „koperty” – do połowy 2017 r. wszystkie powinny mieć niebieskie tło.

 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone