0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Informacja dotycząca turnusów rehabilitacyjnych

Informujemy, że w 2017 r. dofinansowanie ze środków PFRON do pobytu na turnusie rehabilitacyjnym otrzymują:

  1. Dzieci do 16 roku życia, zaliczone do osób niepełnosprawnych, które nigdy nie otrzymały dofinansowania ze środków PFRON do pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, lub otrzymały takie dofinansowanie ostatnio w 2013 r.;
  2. Osoby  ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które nigdy nie otrzymały dofinansowania ze środków PFRON do pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, lub otrzymały takie dofinansowanie ostatnio w 2013 r.;
  3. Osoby  z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które nigdy nie otrzymały dofinansowania ze środków PFRON do pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, lub otrzymały takie dofinansowanie ostatnio w 2012 r.
 

Podział środków PFRON na 2017 rok

Informujemy, że Rada Powiatu na posiedzeniu w dniu 30 marca 2017 r. podjęła uchwałę w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej na realizację których w 2017 roku przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Poniżej przedstawiamy podział środków PFRON.
 

UWAGA STUDENCI

Rozpoczął się nabór wniosków do pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Termin przyjmowania wniosków upływa 30 marca 2017 r. (czwartek)

UWAGA: nastąpiła zmiana wzoru wniosków.

Szczegółowe informacje w zakładce „Aktywny Samorząd” 2017.

 

Pogotowie "Niebieska Linia" od 1 stycznia działa całodobowo

Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.
 

Ważne zmiany w 2017 roku

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o wprowadzeniu od 1 stycznia 2017 istotnych zmian, m.in. dla osób z niepełnosprawnościami.
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone