0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Warsztaty dla pracowników socjalnych w zakresie sposobów postępowania w sytuacji kryzysowej

W dniu  1 grudnia 2015  r. odbyły się warsztaty, których adresatami byli pracownicy socjalni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej Powiatu Ostródzkiego. Spotkanie prowadzili funkcjonariusze policji i policyjny psycholog. Organizatorem szkolenia był Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie i Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

 

Sukces Bartka z Ostródy

3.letni  Bartek z niezawodowej rodziny zastępczej z Ostródy został zwycięzcą konkursu na kartkę świąteczną organizowanego przez Fundację Ernst&Young. Spośród ponad 200 kartek zgłoszonych do konkursu to właśnie kartka Bartka (więcej tutaj). 
 
Laureatowi i rodzinie zastępczej serdecznie gratulujemy :)
 

 

Konferencja w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Interdyscyplinarny charakter pracy instytucji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie” to temat przewodni konferencji, która miała miejsce 20 października br. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji działających w zakresie przeciwdziałania przemocy, samorządu, organizacji pozarządowych, ośrodków pomocy społecznej oraz nauczyciele i pedagodzy ze szkół powiatu ostródzkiego.
Konferencję poprowadzili eksperci działający w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie – Pan Błażej Gawroński – przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Olsztynie, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnienia w Olsztynie oraz pani Anna Igielska – główny specjalista Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnienia w Olsztynie.

 

APEL o POMOC

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób wielkiego serca o pomoc rodzinom, które w pożarze domu straciły prawie wszystko.
- Potrzebne jest właściwie wszystko – powiedziała jedna z osób poszkodowanych w pożarze - bo jeśli coś nie uległo spaleniu, to zostało zalane i nie nadaje się do użytku.
Potrzebne są: odzież, obuwie, naczynia, sztućce, koce, pościel, kołdry, poduszki, meble (łóżka, szafy), materiały niezbędne do przeprowadzenia remontu/budowy.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 602 733 840
 

 

Zgłaszanie kandydatów do PSRON

Informujemy, że 01 września 2015 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko – Mazurskiego (DZ. URZ. WOJ. WARM-MAZ 2015.3071) ukazało się Ogłoszenie Starosty Ostródzkiego w sprawie zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.
 
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone