0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00
Szanuję Kocham Rozumiem - Kampania współfinansowana ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Aktualności

Szansa na łatwiejszy start w dorosłe życie

Już 14 kwietnia rozpocznie się rekrutacja, która wyłoni uczniów klas III gimnazjum oraz I szkół ponadgimnazjalnych, objętych innowacyjnym programem CEMS Chance VI. Tegoroczna, wiosenna edycja projektu odbędzie się w Warszawie w dniach od 20 do 23 maja 2014 roku. Jest to 4-dniowy cykl warsztatów i szkoleń skierowanych do podopiecznych rodzinnych i instytucjonalnych form opieki zastępczej, organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Ernst & Young.
 

Bezpłatne porady prawne i psychologiczne

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie informuje, że w ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej w Elblągu w siedzibie tutejszego Centrum w każdy czwartek w pok. 205 w godzinach 12.30 – 15.30 dyżury pełni prawnik, natomiast w każdy piątek w godzinach 13.30 – 15.30 dyżuruje psycholog.

Wszelkie porady prawne i konsultacje psychologiczne udzielane są bezpłatnie

 

Konsultacje społeczne dokumentów strategicznych

Zespól Zadaniowy ds. aktualizacji Strategii Rozwiazywania Problemów Społecznych Powiatu Ostródzkiego na lata 2014 – 2020 powołany przez Zarząd Powiatu w Ostródzie ogłasza konsultacje społeczne w sprawie opracowanego dokumentu „Strategia Rozwiazywania Problemów Społecznych Powiatu Ostródzkiego na lata 2014 – 2020”, które rozpoczną się dnia 11.04.2014 r. o godzinie 9.00 w sali 401 Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie prezentacji i dyskusji i zakończą się dnia 11.04.2014 r. o godzinie 14.00.
Jednocześnie informujemy, że konsultowany będzie również „Program działań na rzecz osób niepełnosprawnych w Powiecie Ostródzkim na lata 2014 – 2017”.

 

Wizyta studyjna w rodzinnych domach pomocy społecznej

W dniu 19 marca 2014 r. miała miejsce wizyta studyjna, której współorganizatorami był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Olsztynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie.
 

PCPR otrzymał dotację z Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A.

Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. w dniu 17 marca br. dokonała rozstrzygnięcia pierwszej w 2014 roku edycji Programu Grantowego Bank Ambitnej Młodzieży.  Do Fundacji wpłynęły 273 wnioski, z których 88 podmiotów otrzymało dofinansowanie, w tym także projekt „W osiem miesięcy dookoła Powstania Warszawskiego – z historią na scenie”, zgłoszony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie.
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone