0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Bezpłatne porady prawne na terenie powiatu ostródzkiego

Od 4 stycznia 2016 roku zostały uruchomione punkty, w których jest udzielana nieodpłatna pomoc prawna. Prawnicy udzielają nieodpłatnych porad prawnych od poniedziałku do piątku w godzinach: od 9.00 do 13.00, z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy.
 

Niebieska "koperta"

Po zmianach wprowadzonych w 2015 r. znacznie zmniejszyła się liczba osób uprawnionych do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnością, czyli tzw. kopertach. Zmienił się wygląd kart parkingowych, zmieniają się też same „koperty” – do połowy 2017 r. wszystkie powinny mieć niebieskie tło.

 

Wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla PSOUU Koło w Ostródzie

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Rafalska 23 listopada br. wręczyła nagrody i wyróżnienia, przyznawane za wybitne, nowatorskie rozwiązania w dziedzinie pomocy społecznej. Nagrody przyznawane są cyklicznie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego obchodzonego 21 listopada. Wręczono 13 nagród pieniężnych w tym  7 nagród  indywidualnych i 6 nagród zespołowych oraz 16 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych. 
Wyróżnienie  zespołowe w formie listu gratulacyjnego otrzymało Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Ostródzie za wieloletnie inicjowanie kompleksowych działań prowadzonych na wielu płaszczyznach życia osobistego, społecznego i zawodowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.
 

Warsztaty dla pracowników socjalnych w zakresie sposobów postępowania w sytuacji kryzysowej

W dniu  1 grudnia 2015  r. odbyły się warsztaty, których adresatami byli pracownicy socjalni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej Powiatu Ostródzkiego. Spotkanie prowadzili funkcjonariusze policji i policyjny psycholog. Organizatorem szkolenia był Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie i Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

 

Sukces Bartka z Ostródy

3.letni  Bartek z niezawodowej rodziny zastępczej z Ostródy został zwycięzcą konkursu na kartkę świąteczną organizowanego przez Fundację Ernst&Young. Spośród ponad 200 kartek zgłoszonych do konkursu to właśnie kartka Bartka (więcej tutaj). 
 
Laureatowi i rodzinie zastępczej serdecznie gratulujemy :)
 

 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone