0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Zbliża się ostateczny termin składania wniosków!

Uczniom szkół policealnych, studentom i doktorantom posiadającym orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności

przypominamy

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW o pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym mija 30 WRZEŚNIA 2014 r.

O dotrzymaniu terminu decyduje data złożenia wniosku w Urzędzie lub data stempla pocztowego.

Ponadto informujemy, że  zaświadczenie o rozpoczęciu/kontynuowaniu nauki można  dostarczyć do 15 października 2014 r. 

 

Festyn rodzinny - migawka

W dniu 13 września br. na bulwarze Jeziora Drwęckiego miał miejsce Festyn Rodzinny zorganizowany w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej „Przystanek BezTroski”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego partnerem było min. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie.
 

Festyn rodzinny

Serdecznie zapraszamy na Festyn rodzinny organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej „Przystanek BezTroski”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Festyn będzie miał miejsce 13 września 2014 roku w godzinach 11.00 – 16.00 na bulwarze nad Jeziorem Drwęckim - przy Amfiteatrze. Podczas festynu przewidziano atrakcje: trampolina i zjeżdżalnia dla dzieci; zabawy z piłką z zawodnikami drużyny żeńskiej i juniorów starszych OKS Sokół Ostróda; plener plastyczny; prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników Programu Rewitalizacji Społecznej „Przystanek BezTroski”; występ artystyczny dzieci z Domu Dziecka w Morągu; liczne konkursy i zabawy, w tym m.in. malowanie twarzy, robienie baniek mydlanych, rysowanie kredą, robienie bransoletek z gumek na palcach i na widelcu; hula hop, skakanki, ringo; promowanie idei rodzicielstwa zastępczego; prezentowanie sprzętu obronnego i oporządzenia taktycznego.
 
 

Karty parkingowe mogą być ważne dłużej

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 1 lipca br., uprzednio wydane karty parkingowe mają obowiązywać do 30 listopada 2014 r. Jednak we wrześniu br. powinny rozpocząć się sejmowe prace nad nowelizacją przepisów o karcie parkingowej, celem których będzie wydłużenie ważności obowiązujących dziś kart do pierwszego kwartału przyszłego roku.
 

Uwaga! Aktywny Samorząd: Zamiana terminu składania wniosków w Module I!

W dniu 9 czerwca 2014 r. Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjęła uchwałę  nr 9/2014 wprowadzającą zmiany w zasadach realizacji programu Aktywny samorząd.

 Termin przyjmowania wniosków w module I został skrócony i obecnie upływa 30 sierpnia 2014 r.

 

Skrócenie terminu zakończenia przyjmowania wniosków nastąpiło w celu sprawniejszej organizacji prac związanych z rozpatrywaniem wniosków a w efekcie – w celu skrócenia oczekiwania na realizację wnioskowanego wsparcia.

 

 

Szczegółowe informacje o programie osoby zainteresowane znajdą w zakładce Program „Aktywny samorząd”

 

 
««  pierwsza « poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone