0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - teraz także nocą

Od 1 stycznia 2018 roku, prowadzony od 9 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 wydłużył swoje działanie do godziny 2:00 w nocy. To odpowiedź na potrzeby dzieci, kiedy inne możliwości wsparcia są niedostępne.
 

Konsultacje społeczne Programu Działań Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2018 - 2020

Uwagi i opinie do dokumentu można zgłaszać na formularzu do dnia 16.01.2018 r. do godz. 13.00 za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres fz@pcpr.ostroda.pl, listownie lub osobiście pod adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie ul. Jana III Sobieskiego 5, 14-100 Ostróda.
 
Ponadto na dzień 16.01.2018 r. zaplanowane jest spotkanie konsultacyjne w Starostwie Powiatowym w Ostródzie pok. 401 (III piętro) w godz. 9.00 – 11.00, podczas którego możliwe będzie zgłaszanie uwag. Dokumenty można pobrać ze strony BIP Starostwa Powiatowego lub klikając tutaj.
 

Bezpłatne badania mammograficzne w Ostródzie

LUXMED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi dla Pań w wieku 50 – 69 lat. Badania odbędą się 15 i 16 stycznia 2018 r. przy sklepie Kaufland, ul. Piastowska 5.
 
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja:
  • telefoniczna pod nr 58 666 24 44 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00, w sobotę  w godz. 9.00 – 15.00),
  • za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: http://www.mammo.pl/
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

To coroczne święto, przypadające na dzień 3 grudnia, jest z jednej strony okazją do przybliżenia problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, a z drugiej – do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji społecznej osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Ważną tematyką obchodów są także bariery architektoniczne.
 

Bo nie zawsze dzieci mogą dorastać u boku biologicznych rodziców...

Promowanie idei rodzicielstwa zastępczego – to cel kampanii społecznej pn. MISJA: RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE


Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców Powiatu Ostródzkiego do refleksji nad perspektywą niesienia pomocy dzieciom potrzebującym opieki dorosłych. Kampania skierowana jest do osób, które chciałyby dać dom dziecku, będącemu z różnych powodów go pozbawione.


Naszym celem jest wzbudzenie, w mieszkańcach naszego powiatu, zainteresowania rodzicielstwem zastępczym. Odpowiemy na wszystkie pytania, z chęcią wskażemy również na czym rodzinna piecza zastępcza polega, z czym się wiąże, jakie daje możliwości, jakie radości, sukcesy, jakie wyzwania stawia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie poszukuje osób, które myślą o tym, by zaopiekować się dzieckiem, osób, które chciałyby pomóc osieroconemu dziecku, ale także osób, które lubią i potrafią opiekować się dziećmi.

Zainteresowanych tematyką rodzicielstwa zastępczego zapraszamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego z pracownikami Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5, tel. 89 642 98 83, e-mail:  piecza@pcpr.ostroda.pl.

 

 
 
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone