0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Ostródzie odbyła się konferencja wojewódzka zorganizowana przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Powiatem Ostródzkim oraz Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 


 

Do Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie zjechali goście z całego województwa – przedstawiciele samorządów, organizacje pozarządowe jak też i same osoby z niepełnosprawnościami. W roli prelegentów wystąpili eksperci w temacie osób z niepełnosprawnościami:
• Pani Wiesława Przybysz – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie
• Pan Janusz Surmacz – Dyrektor Warmińsko – Mazurskiego Oddziału PFRON w Olsztynie
• Pan Mariusz Bojarowski –Zarząd Główny PSONI w Warszawie oraz Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych
• Pan Andrzej Karski – Wiceprezes Warmińsko – Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie
• Pan Andrzej Jurkian – członek Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie
• Pan Marek Skaskiewicz – Przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych
Z ciekawą propozycją przyjechała do Ostródy Pani Anita Parszewska – przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Przedstawiła możliwość pozyskania środków na realizację innowacyjnego pomysłu na produkt wspierający osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu.
O wyjątkową atmosferę spotkania zadbali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostródzie oraz pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Ostródzie. Konferencję uczestnicy uznali za udaną wyrażając jednocześnie nadzieję, że dzień ten wejdzie już na stałe do ostródzkiego kalendarza wydarzeń.
      
 
     
 

 
 
www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone