0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Kampania Białej Wstążki

Kampania Białej Wstążki

Od 25 listopada do 10 grudnia 2022 r. po raz kolejny odbywa się międzynarodowa Kampania „Biała Wstążka”. Zachęcamy do włączania się w tą inicjatywę. Możesz zaakcentować swój sprzeciw wobec przemocy do kobiet przypinając do ubrania białą wstążkę. Możesz skorzystać z porady Powiatowego Konsultanta ds. Przemocy w Rodzinie. Możesz zareagować, jeśli wiesz, że komuś dzieje się krzywda…

 

Kampania „Biała Wstążka” jest to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Zainicjowano ją w 1991 r. w Kanadzie, po wydarzeniach, do jakich doszło 6 grudnia 1989 r. w Montrealu. Wtedy to Marc Lepine zastrzelił 14 studentek. Po masakrze ok. 100 tys. mężczyzn na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięło do ubrań białą wstążkę. Co roku w rocznicę tych wydarzeń odbywają się kampanie, przemarsze i akcje pod znakiem białej wstążki. Kampania odbywa się w ramach 16 Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet.  Koniec kampanii „Białej wstążki” przypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka i podkreśla, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

Celem Kampanii jest wspieranie działań na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dzieci. Charakterystycznym elementem w czasie kampanii jest noszenie przez mężczyzn białej wstążki, symbolizującej zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

W ramach kampanii Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oferuje możliwość skorzystania z porady Powiatowego Konsultanta ds. Przemocy w Rodzinie, który będzie pełnił dyżur w każdy poniedziałek, środę i piątek od godziny 7:30 do godziny 9:30 przy ul. Kościuszki 2, 14-100 Ostróda (budynek przychodni, II piętro pokój nr 224). Zachęcamy do wcześniejszego umówienia spotkania pod nr telefonu 575 100 888.

 
www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone