0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Emeryci i renciści łatwo przekażą 1% podatku

Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych odliczeń, mogą złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% podatku. Co ważne, nie muszą samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego, a rozliczeń dokona za nich urząd skarbowy na podstawie dokumentów dostarczonych przez ZUS.
 

Mobilna Karta Dużej Rodziny - nowoczesna usługa dla dużej rodziny

Od 2018 roku Karta Dużej Rodziny została dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej – jest dostępna w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.  W obiegu pozostanie również plastikowy nośnik. Z obu form Karty można korzystać alternatywnie.
 

Ulga rehabilitacyjna. Trzy ważne zmiany w rozliczeniach PIT za 2017 rok

Od stycznia każda osoba z niepełnosprawnością będzie mogła odliczyć od podatku koszty utrzymania psa asystującego. Zmieniają się także zasady odliczenia wydatków związanych z dojazdami samochodem na zabiegi rehabilitacyjne. Z nowych rozwiązań będzie można skorzystać składając zeznanie podatkowe za 2017 rok.
 

Najważniejsze zmiany w 2018 roku

Wraz z początkiem roku nastąpiły zmiany w polityce rodzinnej, społecznej i polityce zatrudnienia. W praktyce oznacza to m.in. wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych. Z dniem 1 stycznia 2018 r. została wprowadzona e-składka i wzrosła kwota świadczenia pielęgnacyjnego.
 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - teraz także nocą

Od 1 stycznia 2018 roku, prowadzony od 9 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 wydłużył swoje działanie do godziny 2:00 w nocy. To odpowiedź na potrzeby dzieci, kiedy inne możliwości wsparcia są niedostępne.
 
««  pierwsza « poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone