0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Bo nie zawsze dzieci mogą dorastać u boku biologicznych rodziców...

Promowanie idei rodzicielstwa zastępczego – to cel kampanii społecznej pn. MISJA: RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE


Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców Powiatu Ostródzkiego do refleksji nad perspektywą niesienia pomocy dzieciom potrzebującym opieki dorosłych. Kampania skierowana jest do osób, które chciałyby dać dom dziecku, będącemu z różnych powodów go pozbawione.


Naszym celem jest wzbudzenie, w mieszkańcach naszego powiatu, zainteresowania rodzicielstwem zastępczym. Odpowiemy na wszystkie pytania, z chęcią wskażemy również na czym rodzinna piecza zastępcza polega, z czym się wiąże, jakie daje możliwości, jakie radości, sukcesy, jakie wyzwania stawia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie poszukuje osób, które myślą o tym, by zaopiekować się dzieckiem, osób, które chciałyby pomóc osieroconemu dziecku, ale także osób, które lubią i potrafią opiekować się dziećmi.

Zainteresowanych tematyką rodzicielstwa zastępczego zapraszamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego z pracownikami Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5, tel. 89 642 98 83, e-mail:  piecza@pcpr.ostroda.pl.

 

 
 
 

Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystanie z ulg i uprawnień

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej wydawanie legitymacji według nowych wzorów, w tym dla osób, które uzyskały orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność po 1 września 2017 r. rozpocznie się w możliwie najszybszym terminie, po przeprowadzeniu wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia prawidłowej realizacji tego zadania.
 

Kampania "Poczta Polska bez barier"

11 października rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjna Poczty Polskiej, której adresatami są osoby niepełnosprawne i ich bliscy. W ramach akcji dystrybuowane będą broszury zawierające m.in. informacje o tym, jak osoby z niepełnosprawnością mogą poprawić swoją sytuację na rynku pracy, jakie ulgi rehabilitacyjne im przysługują, jak ubiegać się o dofinansowanie w PFRON.
 

Emerytura - zmiany od 1 października

Od 1 października zmienił się wiek emerytalny. Obecnie jest to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ten minimalny wiek, w którym można otrzymać świadczenie nie jest przymusowy. Każdy ubezpieczony samodzielnie podejmuje decyzję o momencie zakończenia aktywności zawodowej.
 

W 2018 roku wzrośnie płaca minimalna

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości  minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. Od1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie  2100 złotych, a minimalna stawka godzinowa wzrośnie z 13 do 13,70 zł.
 
««  pierwsza « poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone