0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Zakończył się cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych

5 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy Miłomłyn odbyło się ostanie, z czterech spotkań edukacyjnych organizowanych w ramach kampanii „Wszystkie dzieci nasze są” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Uczestniczyli w nim pedagodzy, nauczyciele oraz pracownicy służb pomocy społecznej z Gmin Miłomłyn, Małdyty oraz Łukta.

 

Budowanie lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie zainicjowało powstanie lokalnego system wspierania dziecka i rodziny w Powiecie Ostródzkim. W celu realizacji niniejszego przedsięwzięcia powołany został Zespół Programowy, w którego skład weszli przedstawiciele instytucji, placówek oraz organizacji pozarządowych specjalizujący się w omawianej tematyce.

 

Spotkania w Ostródzie

W dniach 21 i 22 października zorganizowane zostały dwa kolejne spotkania edukacyjno – informacyjne o tematyce rodzicielstwa zastępczego. W środę przedstawicieli szkół oraz ośrodków pomocy społecznej z Gminy Ostróda, Dąbrówno i Grunwald gościł Urząd Gminy w Ostródzie. W czwartek natomiast uczestnikami spotkania w Urzędzie Miejskim w Ostródzie byli nauczyciele i pedagodzy z ostródzkich szkół oraz pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oraz Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Ostródzie.

 

Spotkanie edukacyjne

8 października w Ratuszu Miejskim w Morągu odbyło się pierwsze spotkanie edukacyjno – informacyjne realizowane w ramach projektu „Wszystkie dzieci nasze są”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele szkół i przedszkoli z Gminy Morąg i Miłakowo. Podczas spotkania uczestnicy zdobyli informacje w zakresie tworzenia i funkcjonowania rodzin zastępczych.

 

Zostań rodzicem zastępczym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje kampanię informacyjno-promocyjną „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”, której celem jest zwiększenie wiedzy w zakresie możliwości tworzenia i zasad funkcjonowania rodzin zastępczych oraz promocja rodzinnych form opieki zastępczej. Poniżej znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące tej tematyki. Opisane zostały rodzaje rodzin zastępczych, warunki, które należy spełnić chcąc zostać rodziną zastępczą, podstawowe uprawnienia i obowiązki oraz udzielana pomoc pieniężna. Poruszane zagadnienia są tym ważniejsze, iż problemy dzieci całkowicie lub częściowo pozbawionych opieki rodziców stanowią ważne wyzwanie społeczne.

 
««  pierwsza « poprzednia 31 32 33 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone