0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Dotacje z MPiPS

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w dniu 06 czerwca br. rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert na budowanie lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w roku 2011, wśród dofinansowanych projektów znalazły się trzy wnioski Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie.
Do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wpłynęły 564 wnioski konkursowe na łączną kwotę 20.320.268,00 zł. Dotację przyznano dla 264 projektów na łączną kwotę 7.800.00,00 zł.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie otrzymało dotację na trzy projekty:
- „Unikaj falstartu – korzystaj z pomocy – wsparcie w usamodzielnieniu” (w kwocie 27.500,00 zł),
- „Specjaliści – specjalistycznym rodzinom – wsparcie przeciw wypaleniu i innym problemom rodzin zastępczych” (w kwocie 18 750,00 zł)
- „Wsparcie doradczo - szkoleniowe rodzin zastępczych w Powiecie Ostródzkim”  (w kwocie 6.000,00 zł). 

 

Sprawni Żeglarze

Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa w Giżycku w dniach 18 – 31 sierpnia 2011 r. organizuje warsztaty żeglarskie dla osób z niepełnosprawnością, w ramach których uczestnicy przejdą przeszkolenie żeglarskie, przygotowujące do prowadzenia jachtu żaglowego  motorowego.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe)
 
Więcej informacji na stronie internetowej: www.msz.org.pl
 
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 

 

Ogólnopolska akcja ZUS na rzecz osób niepełnosprawnych

W dniu 25 maja 2011 Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje ogólnopolską akcję pt. „Dzień Osób Niepełnosprawnych”. W godzinach 9.00 – 14.00 w ostródzkim ZUS-ie (ul. Czarnieckiego 50) informacji nt. ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych będzie udzielał m.in. pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie – Doradca ds. osób niepełnosprawnych.

Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy!

 

30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. I na szczęście przybywa ludzi, którzy chcą podjąć tak szlachetną misję. Rodzinne Domy Dziecka, Rodziny Zastępcze, Pogotowia Rodzinne otaczają opieką coraz większą liczbę dzieci. Szkoda tylko, że proces ten przebiega wciąż za wolno i napotyka jeszcze wiele przeszkód. Dlatego w interesie dzieci, w interesie zdrowego społeczeństwa, należy wspierać rozwój wszelkich form rodzicielstwa zastępczego.

 

Nowe działania PCPR

 
Miło nam poinformować, że 1 kwietnia 2011 r. rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Wsparcie do kwadratu – praktyczna nauka do zawodu Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt skierowany jest od osób zamieszkujących na terenie powiatu ostródzkiego, nie pozostających w zatrudnieniu w wieku aktywności zawodowej oraz korzystających z usług pomocy społecznej, a także osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
 
««  pierwsza « poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone