0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Konferencja z okazji Roku Rodzinnej Opieki Zastępczej

30 listopada w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie odbyła się konferencja z okazji, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Roku Rodzinnej Opieki Zastępczej. Jej celem było upowszechnianie modelu rodzinnej opieki zastępczej, warunków niezbędnych do jego realizacji oraz prezentacja podejmowanych działań. W konfekcji wzięli udział przedstawiciele instytucji i organizacji realizujący działania na rzecz dziecka i rodziny z Powiatu Ostródzkiego oraz zaproszeni goście.

 

Konferencja

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie organizuje konferencję z okazji Roku Rodzinnej Opieki Zastępczej. Odbędzie się ona 30 listopada 2009 r. w godzinach 10.00 – 13.00, w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie, przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 2.

 

Zakończył się cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych

5 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy Miłomłyn odbyło się ostanie, z czterech spotkań edukacyjnych organizowanych w ramach kampanii „Wszystkie dzieci nasze są” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Uczestniczyli w nim pedagodzy, nauczyciele oraz pracownicy służb pomocy społecznej z Gmin Miłomłyn, Małdyty oraz Łukta.

 

Budowanie lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie zainicjowało powstanie lokalnego system wspierania dziecka i rodziny w Powiecie Ostródzkim. W celu realizacji niniejszego przedsięwzięcia powołany został Zespół Programowy, w którego skład weszli przedstawiciele instytucji, placówek oraz organizacji pozarządowych specjalizujący się w omawianej tematyce.

 

Spotkania w Ostródzie

W dniach 21 i 22 października zorganizowane zostały dwa kolejne spotkania edukacyjno – informacyjne o tematyce rodzicielstwa zastępczego. W środę przedstawicieli szkół oraz ośrodków pomocy społecznej z Gminy Ostróda, Dąbrówno i Grunwald gościł Urząd Gminy w Ostródzie. W czwartek natomiast uczestnikami spotkania w Urzędzie Miejskim w Ostródzie byli nauczyciele i pedagodzy z ostródzkich szkół oraz pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oraz Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Ostródzie.

 
««  pierwsza « poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone