0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski, 20 listopada, powołał członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na V kadencję, w składzie:
Mariusz Bojarowski – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie
Jan Andrzej Otremba – Polski Związek Niewidomych Koło w Ostródzie
Marek Skaskiewicz – Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA” w Ostródzie
Adriana Sałak – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddziała Okręgowy w Morągu
Ewa Wawrzonkowska – Ostródzkie Towarzystwo „Amazonki”
Uroczyste wręczenie powołań nastąpiło 3 grudnia 2019 r. podczas wojewódzkiej konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
 
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Ostródzie odbyła się konferencja wojewódzka zorganizowana przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Powiatem Ostródzkim oraz Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 


 

 

OPIEKA WYTCHNIENIOWA

W Powiecie Ostródzki ruszył Program Opieka Wytchnieniowa. Skierowany do mieszkańców naszego powiatu – dzieci i osób niepełnosprawnych, których członkowie rodzin lub opiekunowie wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tymi osobami

Opieka wytchnieniowa może odciążyć opiekunów m.in. poprzez zapewnienie im wsparcia w wykonywaniu dotychczasowych obowiązków lub zapewnienie zastępstwa, dzięki któremu opiekunowie zyskają czas dla siebie.
 

Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 
 14 listopada na zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie odbyła się XIX edycja wręczania nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. Jedną z nagrodzonych instytucji zostało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie. Nagrody wręczał Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin za całokształt wieloletniej pracy zawodowej na rzecz osób potrzebujących, zaangażowanie w pracę oraz zmianę sposobu spostrzegania osób z niepełnosprawnością.
 
 
 
 

Aktywny samorząd - studenci


Informujemy, że został otwarty nowy nabór w ramach realizacji pilotażowego programu "Aktywny samorząd" - Moduł II, będzie on dostępny od 4.11.2019 do 10.11.2019 r. Wnioski należy składać poprzez System Obsługi Wsparcia (SOW).
 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone