0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

UWAGA!!!


Informujemy, że dnia 12 czerwca 2020 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Ostródzie będą nieczynne.
 

Informacja

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od 25.05.2020 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie otwarte. Z uwagi jednak na bezpieczeństwo obsługa będzie odbywać się przy zachowaniu niezbędnych wymogów bezpieczeństwa sanitarnego:

- wejście do budynku odbywać się będzie wyłącznie przez główne drzwi wejściowe zlokalizowane w środkowej części obiektu;

- wszyscy interesanci zobowiązani są do bezwzględnego obowiązku zdezynfekowania rąk – dozowniki zlokalizowane są bezpośrednio przy głównym wejściu do urzędu oraz przy Kancelarii Głównej;

- wszyscy interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek osłaniających usta i nos;

- obsługa interesantów odbywać się będzie wg. zasady – jedna osoba przy jednym stanowisku obsługi lub w jednym pomieszczeniu. Osoby oczekujące w kolejce na przyjęcie zobowiązane są do zachowania odpowiedniego odstępu od siebie (przynajmniej 1,5 m). Zaleca się, aby na korytarzach przebywały maksymalnie 3 osoby.

Nadal zaleca się załatwianie spraw drogą telefoniczną lub elektroniczną.

 

 

Wspierajmy się w tym trudnym czasie


 
 
  Koronawirus zamknął nas w domach. Ograniczenia i emocje z tym związane odczuwają najdotkliwiej dzieci i rodzice. Dlatego chcemy DRODZY RODZICE żebyście wiedzieli, że najważniejsze jest to, że w sytuacji zagrożenia jesteście razem i w naturalny sposób, dzieci zawierzają Wam i zdobywają ufność, że wszystko będzie dobrze. Wy jesteście ich bezpiecznym środowiskiem.
 

 Drodzy Rodzice:
§  Rozmawiajcie. Potrzeba jest rozmawiać wprost o tym, co się dzieje, co dziecko czuje i przeżywa. Ważne, aby dziecko wiedziało, że jesteście gotowi o tym rozmawiać, że może w każdej chwili przyjść i opowiedzieć o swoich uczuciach i myślach. Słuchajcie uważnie tego co mówi Wasze dziecko. Ono swoimi własnymi słowami opowie to, co czuje i myśli, 
§  Chrońcie dzieci przed nadmiernym oglądaniem telewizji i słuchaniem wiadomości. Tego typu działania mogą wywoływać nadmierny lęk i napięcie.
§  Pamiętajcie, że Wasz spokój i radzenie sobie z tą sytuacją – to spokój i sposób radzenia sobie Waszych dzieci. One uważnie Was obserwują. Jeśli sami jesteście zaniepokojeni - porozmawiajcie z kimś bliskim, poradźcie się specjalisty, znajdźcie ukojenie w codziennych czynnościach.
§  Humor to dobry mechanizm obronny każdego człowieka. Dostrzegajcie zabawne strony bycia w domu, kiedy jest to możliwe.
§  Ważny jest porządek dnia. Ustalcie go z dziećmi. W tym, konkretne zadania w domu, np. czas na naukę, czas na wspólną i samodzielną zabawę, gry planszowe oraz czas na rytuały wieczorne (te co zawsze i nowe). Dzieci będą się czuły bezpieczniej i łatwiej będzie unikać konfliktów, jeśli będą ustalone jasne zasady i rytm dnia. Możecie stworzyć razem plan dnia na czas izolacji.
§  W ciągu dnia warto też stworzyć powtarzalne działanie całej rodziny, najlepiej o określonej porze - czyli rytuał, np. wspólne rysowanie, rodzinna gra planszowawspólne gotowanie, wspólny wieczór - wyciszające spotkanie. 

 

Naszym Rodzinom życzymy, by mimo tego wyjątkowo trudnego czasu, był to w Waszych domach dobry i owocny czas

 

Poniżej ciekawe pomysły na wspólne, pożyteczne i kreatywne spędzanie czasu razem J

https://www.youtube.com/watch?v=50TM3qolQwo

https://www.youtube.com/watch?v=fuURn21kZvY

https://www.youtube.com/watch?v=W97JyNzzQHQ

https://portal.librus.pl/artykuly/byc-rodzicem-w-czasie-kwarantanny


 

Życzenia świąteczne

 

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, niech ten świąteczny czas będzie przepełniony ciepłem i radością, a także przyniesie nadzieję na lepsze jutro
życzy
Dyrektor i Pracownicy
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie
 
 

 

 

Pomoc osobom w kwarantannie

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc.

Na co mogą liczyć osoby objęte kwarantanną? - przejdź do strony 

 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone