0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Studenci!

Przypominamy, że do 28 lutego 2020 roku (do godziny 23:59) należy rozliczyć się z podpisanych umów w ramach realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

W jaki sposób rozliczyć się z podpisanej umowy?

CZESNE + DODATEK à Osoby mające dofinansowanie do kosztów nauki (czesne) oraz do kosztów kształcenia (dodatek) muszą złożyć w Systemie SOW dwa wnioski rozliczeniowe – najpierw do czesnego, następie do dodatku.

Uwaga! Dopóki Realizator nie zatwierdzi wniosku o rozliczenie z pierwszej transzy (czesne), Wnioskodawca nie może złożyć następnego wniosku.

CZESNE LUB DODATEK à Osoby mające dofinansowanie tylko do kosztów nauki (czesne) lub tylko do kosztów kształcenia (dodatek) muszą złożyć jeden wniosek rozliczeniowy w Systemie SOW.

Uwaga! Osoby mające dofinansowanie tylko do kosztów kształcenia (dodatek) muszą najpierw powiadomić telefonicznie Realizatora o gotowości do złożenia wniosku rozliczeniowego.

Do pierwszego wniosku o rozliczenie należy dołączyć skan/zdjęcie podpisanej przez Wnioskodawcę oryginalnej faktury VAT za opłacone koszty czesnego (o ile dotyczy) oraz zaświadczenie ze szkoły/uczelni potwierdzające pobieranie nauki w semestrze objętym dofinansowaniem (np. o zaliczeniu semestru/półrocza objętego dofinansowaniem lub o uczęszczaniu na zajęcia objęte planem/programem studiów/nauki).

Szczegółowa instrukcja składania wniosków znajduje się na stronie internetowej: www.pcpr.ostroda.pl, zakładka w menu nawigacyjnym „SOW – instrukcja”, rozdział 4.12 „Przygotowanie i składanie rozliczeń”.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod nr telefonu 89 642 98 90. 
 

System Obsługi Wsparcia

Informujemy, że instrukcja składania i rozliczenia wniosków poprzez System Obsługi Wsparcia dostępna jest w zakładce SOW- instrukcja.

 

Aktywny samorząd 2020

 

Informujemy, że Zarząd PFRON przyjął nowy dokument pn. "Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "Aktywny samorząd" w 2020 r."

Więcej informacji w zakładce Program "Aktywny samorząd"   

 

Elektroniczne składanie wniosków


Już od 1 stycznia 2020 r. wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd”, dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz wniosek na dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych będzie można złożyć bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku. Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) będzie można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy, podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane przez jednostki samorządu tylko w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu.

 

Jedyne, czego potrzebujesz to: dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW i Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach (np. ZUS, Urząd Skarbowy) oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków (T-mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, mBank, Santander, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Inteligo,a także Envelo (Grupa Poczty Polskiej)  – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

 

Ulotka SOW

 

 

Życzenia świąteczne

 

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w rodzinnym gronie

oraz wiele zdrowia i szczęścia 

w nadchodzącym Nowym Roku 

życzy

Dyrektor i pracownicy

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie

  

 

 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone