0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

UWAGA STUDENCI!!!

 

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 4/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie z dnia 20 kwietnia 2020 r. wnioski w ramach Modułu II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym przyjmujemy do 10 października 2020 r.

 

Powołanie Powiatowego Konsultanta ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostródzie w dniu 14 lipca 2020 roku, uroczyście podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Ostródzkim a Komendą Powiatową Policji w Ostródzie. Porozumienie powołuje Powiatowego Konsultanta ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w naszym powiecie. Inicjatywa jest efektem realizowanego przez Powiat Ostródzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie projektu pn. Innowacyjne podejście do metod przeciwdziałania przemocy w rodzinie w współpracy ponadnarodowej. Rozwiązanie wprowadzone w Powiecie Ostródzkim jest pierwszym tego typu projektem w Polsce i nawiązuje do rozwiązań znanych i sprawdzonych w systemie francuskim. Ze strony powiatu porozumienie podpisali: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta oraz ze strony Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie Marcin Danowski – Komendant Powiatowy Policji i podkom. Tomasz Korman – z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie.
 

Aktywizacja osób młodych oraz od 30 roku życia w powiecie ostródzkim (2020)

 

Aktywny samorząd

Informujemy, że do 30 czerwca br. należy złożyć wnioski o refundację w ramach realizacji pilotażowego programu "Aktywny samorząd" 2020. Refundacja dotyczy kosztów pobytu dziecka w żłobku/przedszkolu, kursu prawa jazdy oraz naprawy wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, bądź skutera (faktury zrealizowane od 1 stycznia 2020 r.).
 

Poszukiwane rodziny zastępcze

Poszukujemy osób, które chciałyby zaopiekować się dzieckiem, stworzyć dom dla dziecka, które go nie ma. Szukamy osób, które są gotowe przyjąć do swojego domu dziecko zupełnie obce, skrzywdzone, któremu chciałyby poświęcić swój czas i serce.

Dzieci porzucone przez rodziców, krzywdzone, które doświadczyły przemocy fizycznej albo psychicznej - łączy jedno – potrzebują bezpieczeństwa i autentycznej troski ze strony odpowiedzialnych dorosłych.

W powiecie ostródzkim każdego roku ponad 50 dzieci potrzebuje opieki osób innych niż ich rodzice biologiczni.
Część z nich trafia pod opiekę dziadków, rodzeństwa, wujostwa; kiedy wśród najbliższej rodziny nie ma nikogo, kto może zaopiekować się dzieckiem, a w rodzinach zastępczych zawodowych nie ma miejsc, trafia ono do domu dziecka.

Zainteresowanych rodzinną pieczą zastępczą prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny:

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie
ul. Jana III Sobieskiego 5 pok. 406
14-100 Ostróda
tel. 89 642 98 83

 

Zespół do spraw pieczy zastępczej, wspierania rodziny
i organizowania pomocy instytucjonalnej i środowiskowej

PCPR w Ostródzie

 

 

 

 
««  pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone