0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Życzenia świąteczne

 

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w rodzinnym gronie

oraz wiele zdrowia i szczęścia 

w nadchodzącym Nowym Roku 

życzy

Dyrektor i pracownicy

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie

  

 

 

"Tyle jesteśmy warci, ile możemy zrobić dla drugiego człowieka"


Dzień 5 grudnia 2019 roku, dla Pani Zofii Bagińskiej - wieloletniej dyrektorki Domu dla Dzieci w Szymonowie z pewnością był wyjątkowy. Był to też jeden z ważniejszych dni w historii Rotary Klubu Olsztyn.

Pani Zofia Bagińska, jako pierwsza kobieta na świecie, została odznaczona najważniejszym odznaczeniem rotariańskim - odznaką Paul Harris Fellow. Odznakę wręczył Wojciech Wrzecionkowski - Gubernator Nominat Dystryktu Rotariańskiego na Polskę, który podkreślił, że placówkę prowadzoną przez Panią Zosię Bagińską wyróżnia atmosfera miłości i partnerstwa, że jest to miejsce które przypomina prawdziwy, rodzinny dom. Podkreślił, że Rotary Klub Olsztyn jest dumny, że może wspierać to wyjątkowe miejsce. Czwartkowa ceremonia stanowiła wyraz uznania dla Pani Zosi, przyjaciela Klubu ale przede wszystkim przyjaciela dzieci. Dziękujemy i gratulujemy!

 

 

 

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski, 20 listopada, powołał członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na V kadencję, w składzie:
Mariusz Bojarowski – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie
Jan Andrzej Otremba – Polski Związek Niewidomych Koło w Ostródzie
Marek Skaskiewicz – Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA” w Ostródzie
Adriana Sałak – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddziała Okręgowy w Morągu
Ewa Wawrzonkowska – Ostródzkie Towarzystwo „Amazonki”
Uroczyste wręczenie powołań nastąpiło 3 grudnia 2019 r. podczas wojewódzkiej konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
 
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Ostródzie odbyła się konferencja wojewódzka zorganizowana przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Powiatem Ostródzkim oraz Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 


 

 

OPIEKA WYTCHNIENIOWA

W Powiecie Ostródzki ruszył Program Opieka Wytchnieniowa. Skierowany do mieszkańców naszego powiatu – dzieci i osób niepełnosprawnych, których członkowie rodzin lub opiekunowie wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tymi osobami

Opieka wytchnieniowa może odciążyć opiekunów m.in. poprzez zapewnienie im wsparcia w wykonywaniu dotychczasowych obowiązków lub zapewnienie zastępstwa, dzięki któremu opiekunowie zyskają czas dla siebie.
 
««  pierwsza « poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone