0Strona startowaKontaktBiuletyn Informacji PublicznejProjekty00

Aktualności

Aktywny samorząd 2020

 

Informujemy, że Zarząd PFRON przyjął nowy dokument pn. "Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "Aktywny samorząd" w 2020 r."

Więcej informacji w zakładce Program "Aktywny samorząd"   

 

Elektroniczne składanie wniosków


Już od 1 stycznia 2020 r. wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd”, dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz wniosek na dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych będzie można złożyć bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku. Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) będzie można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy, podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane przez jednostki samorządu tylko w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu.

 

Jedyne, czego potrzebujesz to: dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW i Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach (np. ZUS, Urząd Skarbowy) oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków (T-mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, mBank, Santander, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Inteligo,a także Envelo (Grupa Poczty Polskiej)  – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

 

Ulotka SOW

 

 

Życzenia świąteczne

 

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w rodzinnym gronie

oraz wiele zdrowia i szczęścia 

w nadchodzącym Nowym Roku 

życzy

Dyrektor i pracownicy

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie

  

 

 

"Tyle jesteśmy warci, ile możemy zrobić dla drugiego człowieka"


Dzień 5 grudnia 2019 roku, dla Pani Zofii Bagińskiej - wieloletniej dyrektorki Domu dla Dzieci w Szymonowie z pewnością był wyjątkowy. Był to też jeden z ważniejszych dni w historii Rotary Klubu Olsztyn.

Pani Zofia Bagińska, jako pierwsza kobieta na świecie, została odznaczona najważniejszym odznaczeniem rotariańskim - odznaką Paul Harris Fellow. Odznakę wręczył Wojciech Wrzecionkowski - Gubernator Nominat Dystryktu Rotariańskiego na Polskę, który podkreślił, że placówkę prowadzoną przez Panią Zosię Bagińską wyróżnia atmosfera miłości i partnerstwa, że jest to miejsce które przypomina prawdziwy, rodzinny dom. Podkreślił, że Rotary Klub Olsztyn jest dumny, że może wspierać to wyjątkowe miejsce. Czwartkowa ceremonia stanowiła wyraz uznania dla Pani Zosi, przyjaciela Klubu ale przede wszystkim przyjaciela dzieci. Dziękujemy i gratulujemy!

 

 

 

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski, 20 listopada, powołał członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na V kadencję, w składzie:
Mariusz Bojarowski – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie
Jan Andrzej Otremba – Polski Związek Niewidomych Koło w Ostródzie
Marek Skaskiewicz – Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA” w Ostródzie
Adriana Sałak – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddziała Okręgowy w Morągu
Ewa Wawrzonkowska – Ostródzkie Towarzystwo „Amazonki”
Uroczyste wręczenie powołań nastąpiło 3 grudnia 2019 r. podczas wojewódzkiej konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
 
 
««  pierwsza « poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna  » ostatnia »»

www.pcpr.ostroda.pl | wszelkie prawa zastrzeżone